KUR’AN-I KERİM VE DİĞER SEMAVİ KİTAPLARA İMAN- ALİ MUHAMMED SALLABİ

ALİ MUHAMMED SALLABİ KİMDİR?

Ali Muhammed Sallabi, Libya’nın Bingazi ilinde 1963 yılında doğmuş, din alımı ve aynı zamanda politikacıdır. Bunların yanında ise 2011 yılında kurduğu, Özgürlük, Adalet ve Kalkınma için Ulusal Buluşma partisi’ninde lideri olarak görev yapmaktadır.

KİTABIN ARKA KAPAK BİLGİSİ

Kur’an-ı Kerim, bilindiği üzere Allah tarafından islamiyetin elçisi olan Hz. Muhammed’e indirilmiş, ayet ayet hepsinin kayıt altına alındığı ve bireylerin müslümanlığa dair tüm bilgileri edinebildiği, en sonuncu ilahi kitap olarak bilinir.

Önceleri, kendini ve islamiyeti toplumlara kabul ettirmekte zorlanan Hz.Muhammed, daha sonrasında ise Allah’ın kendisine gönderdiği ayetleri bir bir toplumdaki bireylere okutarak, öğrendiklerini ispatlamaya çalışmıştır. Her zaman doğruyu ve güzeli anlatmaya çalışan Hz.Muhammed, sıradan bir insanın değil de ancak güzel huy sahibi bambaşka bir meleğin insan vücudunda yer bulmuş halidir.

KUR’AN-I KERİM VE DİĞER SEMAVİ KİTAPLARA İMAN

Kur’an-k Kerim ve Diğer Semavi Kitaplara İman özeti, Kur’an’ın dinimiz için ne kadar önemli olduğunu ve bireylere neleri öğütlediğini içeren oldukça önemli ve kutsal bir kitaptır. Hz. Muhammed ve kutsal görevleri, insanüstü kişiliği ve islamiyeti bireylere nasıl yaydığı ile ilgili derin bilgilerin yer aldığı kitap, Kur’an ile birlikte diğer dinlerin kitapları hakkında da kısa bilgiler içermektedir. Bu sayede hem bireylere din inancı aşılamakta hem de bilmediklerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI

Kitap, hem tasavvufi hem de dini bilgiler içerdiği için, internet sitelerinde yorum bırakan pek çok okuyucu, kitaptan memnun kaldığını dile getirmiştir. Çevirisinin ve anlatımının oldukça akıcı olduğunu belirten okuyucular, dini bilgilerin tam ve eksiksiz olarak sunulduğunu dile getirmişlerdir. Aynı zamanda kitap, pek çok internet sitesinde ve online satış yapan kitapevinde oldukça yüksek tutarlarda satış grafiği çizmiştir.

KUR’AN-I KERİM VE DİĞER SEMAVİ KİTAPLARA İMAN YAYINLANMA TARİHİ           

2014 yılında basılan Kur’an-ı Kerim ve Diğer Semavi Kitaplara İman adlı eser 318 sayfadan oluşmaktadır. Ravza yayınları tarafından çıkartılan kitap, karton kapağa ciltsiz olarak basılmıştır. Henüz 1. Baskısı yayınlanan kitabı, daha iyi anlaşılması adına türkçeye Hamidullah iman çevirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir