İSLAMİ HAYAT- İZZETTİN BELİK

İZZETTİN BELİK KİMDİR?

İslami hayat ve öğretilmesi adına çalışan İzzettin Belik,  İslami hayat isimli 5 cilde ayrılmış olan ve islamiyeti anlatan eserleri ile uzun süre adından söz ettirmiş, kıymetli bir yazar ve aynı zamanda tasavvufi düşünce ustasıdır.

İSLAMİ HAYAT ARKA KAPAK BİLGİSİ

İslam, yalnızca türklere ve müslümanlara değil, dünyadaki tüm insanlara gönderilen yol gösterici bir din olarak bilinmektedir. Bireyler ve bundan sonrada gelecek toplumlar, ancak İslamiyeti derinlemesine anladıkları ve İslam hayat koşullarına göre yaşantılarını şekillendirdikleri takdirde mutlak huzura ve mutluluğa ulaşabileceklerdir. İzzeddin Balik’in müslümanlara ve müslümanlığa merak salan bireylere oluşturduğu İslami Hayat, arapça da Minacüs Salikin olarak bilinmektedir. Günümüzde ise usta çevirmenler tarafından türkçeye çevrilen eser, islamın her yönleriyle anlaşılması, toplumda daha iyi yerleşmesi ve yaygınlaşması adına oluşturulmuş, herkesin okuması gereken bir başucu kitabıdır.

İSLAMİ HAYAT

İslami Hayat özeti, kitap genel olarak İslamiyetin yayılışını ve bireylere doğru olarak aktarılmasını anlatan bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır. İslamiyetin doğuşu ile birlikte bireylerin islam dinine karşı görüşleri, doğru bilinen yanlışlar, İslamiyet ile ilgili yapılması gerekenler ve dini tüm notlar bu kitap içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda eserde, ayet ve surelere, Peygamberlerimizin sözlerinden alıntılara da yer verilerek, islam bilincinin toplumda yerleşmesine yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

OKUYUCU YORUMLARI

Dini bilimler ve islami konulardaki kitapları seven pek çok birey kitap ile ilgili olumlu yorumlar belirtmişlerdir. İnternet sitelerinde de hatrı sayılır bir tüketici sayısına oluşan İslami Hayat, islamiyetin doğuşu ve tüm dünyaya yayılışı ile ilgili detaylı bilgiler içerdiği için, islam dinini seven pek çok okuyucu kitaba olan memnuniyetlerini bildirmişlerdir. Aynı zamanda çevirmenlere de övgüler getiren okuyucular, dili ağır olan kitabın türkçeye çevirisinin ise oldukça akıcı ve açık olduğunu dile getirmişlerdir.

İSLAMİ HAYAT YAYINLANMA TARİHİ

İslami Hayat isimli kitap, 2002 yılında yayınlanmış olup, Ravza yayınlarından çıkartılmıştır. 2099 sayfa olan İslami Hayat, 1. Kalite hamura ve karton kapağa basılmıştır. Dili ise eski türkçe e arapça olduğu için, İbrahim Cücük, Vecdi Akyüz ve Salim Öğüt tarafından türkçeye çevirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir