Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1

Akaid- Tefsir- Siyer- İlmihal- Sahabe Hayatı- Aile Eğitimi

Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 kitabının yazarı Necmeddin Salihoğlu’dur. Değerli yazarımız Necmeddin Salihoğlu dini eğitimin büyük önem taşıdığının farkında olan bir isimdir. Müslümanların yalnızca karanlık dönemlerinden İslam’ı öğrenerek çıkabileceklerinin farkındadır. Bu yüzden kitapları ile İslam alemine büyük hizmetler vermiştir. İslam dünyası için Asr’ı Saadet dönemi büyük önem arz eder. Asr’ı Saadet dönemi Müslümanların Resullah (sav) il birlikte oldukları dönemdir. O değerli Zat’ın bulunduğu dönem saadet zamanı olarak adlandırılmıştır. Bu dönemde Müslümanlar İslam ile ilgili düsturları öğrenmiş ve uygulamıştır. Halen günümüzde de o dönemden örnekler ile dinini yaşamak isteyen Müslümanlar vardır. Necmeddin Salihoğlu o dönemin çok değerli olduğunu bilerek tüm Müslümanlar için bu kitabı derlemiştir. Bir neslin kurtuluşu anneden geçer. İlk eğitim anne kucağında olur. Hayat ve dini konulara eğilimde doğru bilgi ile ilk hanımların eğitilmesi gerektiği Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 özetidir. Müslüman hanımların soru işaretlerine bilmediklerine yanıt bulabileceği bir kitaptır. Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 kitabı birçok bölümden oluşur. Akaid, tefsir, siyer, ilmihal, sahabe hayatı, aile eğitimi gibi. Bu değerli asırda dinin esasları nelerdir, Kur’an’ı Kerim’de bu asır nasıl anlatılmaktadır. Hz. Muhammed (sav) hayatından kesitler sunulur. Tam anlamı ile gerekli dini kuralara yer verilmektedir. Ayrıca çok şey öğretmiş olan Sahabe hayatları da kitapta yer bulmaktadır. Tüm bunların toplamında İslami bir aile nasıl olunur Müslüman hanımlara anlatılmıştır. Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 kitabı direk hanımları dikkate alarak yazılmıştır.

Kitabın ilk basım tarihi Mart 2015’dir. Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 kitabı 915 sayfadır. Kitabın boyutları 16.5-24.5’dır. Cilt halinde tasarlanmıştır. Sayfalar 2.Sınıf hamur olarak üretilmiştir. Hanımlar için özel tasarım olan pembe renk seçilmiştir.

Yazarımız Necmeddin Salihoğlu’nun diğer kitaplarından biri de tüm Müslümanları kapsayan Tefsir Dersleri kitabıdır. Ayrıca birçok değerli aliminde hayatına yer verdiği kitapları bulunmaktadır. Hanımlar İçin Asr-ı Saadet Dersleri 1 dışında Asr’ı Saadet kitabı bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir