Fethi Yeken Külliyatı (Özel Kutusunda 14 Kitap)

Oluşturulan değerli eser Fethi Yeken Külliyat (Özel Kutusunda 14 Kitap)’tır. Yazarı Fethi Yeken 3 Mayıs 1933 tarihinde Lübnan’da dünyaya geldi. El-Lasilki Fakültesini bitirdi. Elektrik Mühendisliği bölümünü okudu. Daha sonra doktora yapan yazarımız Fethi Yeken İslami ilimler ve Arap dili edebiyatı yüksek lisan yaptı. Mısır İhvanı Müslim’in hareketinin Lübnan temsili olan Cemaati İslami hareketini oluşturan isim oldu. Daha sonra Cemaati İslami hareketi liderliğinden ayrıldı.  Geçen yıl Lübnan’da yaşanan olaylardan sonra Yeken önderliğinde olan Hizbullah’a desteğini esirgemeyen sünni hareket olan İslami Eylem Cephesi’ni kurdu. Birçok hareketin temsilcisi olan Fethi Yeken aynı zamanda yazarlıkta yapmaktadır. Yazarımızın eserleri:

İslâm Gençliği
Teori Ve Pratikte İslâm
Davet Yolunda Hazırlık
İslâm’a Nasıl Davet Edelim?
Davet Yolunda Dökülenler
Davetçiye Notlar
Çağdaş Davet Önderleri
İslam’a Davette Fikri Hastalıklar
Davet ve Davetçinin Problemleri
İslam’ın Işığında Hareket ve İdeolojiler
Çağdaş Saldırılar Karşısında İslam Alemi
İdeolojilerin Çöküşü ve İslam’ın Evrenselliği
Koruyucu İslami Eğitim

Yazarımız İslamiyet’in birçok insana ulaşması için kitaplar yazmıştır. Davet yolunda yaşanan zorluklar, davet etmede yapılması gerekenler, davetin tüm dünyaya etkileri her yönden İslamiyet’in dağılımını incelemiştir. Modern yaşamın birçok insanı kendi içine hapsederken, Müslümanları bu oluşuma nasıl tavır alacaklarını incelenmiştir. İncelemelerini Müslümanlara ışık tutmak için Fethi Yeken Külliyat (Özel Kutusunda 14 Kitap) serisinde toplandı. İslamiyet’in eğiticiliği vurgusundan asla sapmadan, anlaşılır bir dille ele almıştır.

Fethi Yeken kendini Müslümanların eğitimine adamış değerli bir yazardır.  Fethi Yeken Külliyat (Özel Kutusunda 14 Kitap) özeti Müslümanların ufkunu açıcı niteliktedir. Kitabın ilk basım tarihi Aralık 2001’dir.  135-210 boyutlarındaki Fethi Yeken Külliyat (Özel Kutusunda 14 Kitap) kitabı 1976 sayfadır. Kapağı karton kâğıt olarak oluşturulmuştur. Basım kâğıdı olarak 2. Sınıf kâğıt kullanılmıştır. Renkli bir tasarımla okuyucu ile buluşmuştur. Fethi Yeken Külliyat (Özel Kutusunda 14 Kitap) okuyanların İslamiyet’i daha berrak yaşadıkları ve imanlarını kuvvetlendirdikleri gelen tepkiler arasındadır. Birçok insan Fethi Yelken’e değerli eserinden ötürü çok fazla dua almaktadır. Yazarında en büyük gayesi budur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir