EMEVİLER DÖNEM 1- ALİ MUHAMMED SALLABİ

ALİ MUHAMMED SALLABİ KİMDİR?

Oldukça önemli bir din adamı ve politikacı olan Ali Muhammed Sallabi, 1963 yılında Libya, Bingazi’de doğmuş ve uzun süre Libya’da yaşanmış bir islam düşünürüdür. Emeviler Dönemi 2, Hariciler, Osmanlı Tarihi gibi birbirinden önemli eserleri olan Sallabi, aynı zamanda Özgürlük, Adalet ve Kalkınma için Ulusal Buluşma partisinin de lideri konumundadır.

KİTABIN ARKA KAPAK BİLGİSİ

Bilindiği üzere Emeviler, hem halifelikle yönetildikleri hem de halifeliği yaşattıkları için islam dininde önemli bir yere sahip, devletlerdir. Üstelik Emeviler yalnızca islamiyetle yönetilmekle kalmayıp, toplumlara ve kendi halklarına islamiyeti en iyi şekilde yaymaya çalışan yönetimlerden bir tanesidir. Dönem içerisinde yaşayan Halifelerin ve peygamberlerinde islamiyete katkıları saymakla bitmemektedir. Bu kitapta, Emeviler, Halifeler ve kısacası islamiyete dair pek çok bilgiye ve ayete rastlamanız mümkün.

EMEVİLER DÖNEMİ 1

Emeviler Dönemi 1 özeti, Emeviler Dönemine dair detaylı bilgiler içeren ve bunun yanında halifelik ile ilgili de okuyucuları bilgilendiren bir kitaptır. Aynı zamanda kitapta islamiyet ile ilgili detaylı bilgilere, İslamiyetin yayıldığı dönemde yaşanan gelişmelere, Emeviler döneminde toplumların islamiyeti nasıl benimsediğine de yer verilmiştir. Kitap yalnızca dönemsel olayları anlatmakla kalmayıp, pek çok ayet ve sure ile yaşanan olayları da kanıtlar niteliktedir. Aynı zamanda bu konular hakkında hiç bilgisi olmayan bireylere de ışık olur niteliktedir.

KİTABIN OKUYUCU YORUMLARI

Ali Muhammed Sallabi’yi ve eserlerini seven bireylerin tamamı internetteki okuyucu platformlarında kitapla ilgili olumlu yorumlar bırakmışlardır. Emeviler Dönemi’nin en objektif şekilde anlatıldığını belirten okuyucuların bir kısmı, dilinin de son derece akıcı ve anlaşılır olduğunu vurgulamıştır. Aynı zamanda kitapta yalnızca Emeviler Döneminden bahsedilmediğini, İslamiyet ile ilgili bilgilerinde verildiğini okuyucular yorum olarak bırakmıştır. Bunların yanında ise kitap, online satış yapan kitabevlerinde önemli ölçüde satışlar yapmıştır.

EMEVİLER DÖNEMİ 1 YAYINLANMA TARİHİ

2009 yılında basılmış olan Emeviler Dönemi, 96 sayfadan, normal kitap boyutlarında oluşturulmuş bir eserdir. 2. Hamur kağıda ve karton kapağa basılan eser, Ravza Yayınlarından çıkartılarak, kitapevlerindeki yerini almıştır. Türkçe yazılan eser, İstanbul’da basılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir